Pozadí pro login

Jak prát bílé povlečení a ložní prádlo

Praní bílého povlečení a ložního prádla

Vaše postel by měla být klidným a tichým útočištěm. Zasloužíte si maximální pohodlí v dokonale čistém a příjemně vonícím, naprosto čerstvém povlečení. Stačí postupovat podle těchto kroků a na čerstvě vypraných polštářích se skvěle vyspíte. Dobrou noc!

Přečtěte si všechny štítky a symboly péče o oblečení, abyste se ujistili, že nemáte žádné specifické požadavky na čištění, které byste měli dodržovat. Většinu povlečení můžete prát doma v pračce, ale speciální tkaniny mohou vyžadovat pečlivé zvážení. Čím déle skvrna zůstane, tím hůře se odstraňuje, proto vytvořte namáčecí roztok tak, že naplníte umyvadlo nebo kbelík teplou vodou a půl odměrkou pracího prášku.

Před hodinovým namáčením prostěradla roztok ručně důkladně promíchejte. Pokud stále plave na hladině, použijte bílou utěrku, abyste ho udrželi ponořené. Po namočení jemně vyždímejte přebytečné množství a poté ho přidejte do praní jako obvykle. Takto se skvrny odstraní ještě předtím, než dostanou šanci se usadit. Na pračce použijte nejteplejší nastavení vody, které je pro daný materiál bezpečné. Směsi polyesteru se nejlépe perou v teplé vodě, zatímco bavlna snese horkou vodu.

Teplejší voda zabíjí nejvíce bakterií a postará se o roztoče, kterým se v lůžkovinách daří. Perte alespoň jednou za dva týdny. I když je někdy snadné zapomenout na praní povlečení, myslete na to takto: Někteří lidé tráví v posteli více času než v oblečení. Oblečení pereme pravidelně, takže by tomu s povlečením nemělo být jinak. Oddělujte je podle barev. Stejně jako u oblečení mohou tmavé nebo červené barvy zmatnět nebo prosakovat na světlejší barvy. Povlečení pověste k sušení venku, pokud je to možné. Sluneční svit je přirozený dezinfekční prostředek a pomáhá rozjasnit bílou barvu.

Pokud můžete, dělejte to každých pár měsíců. Pokud to počasí nebo čas neumožňují, sušte povlečení v sušičce s listem změkčovače tkanin. Ložní prádlo vždy žehlete, protože žehlení pomáhá zničit poslední bakterie a roztoče, které by mohly zůstat po praní. Žehlení vám také usnadní skladování ložního prádla. Jakou teplotu použít při praní bílého povlečení a ložního prádla?

Horké nebo studené? Při praní povlečení, ve kterém trávíte přibližně třetinu dne, není nic důležitějšího než to, aby z pračky vyšlo čisté a bílé. Stále však musíte řešit odvěké dilema: máte prát prostěradla a ložní prádlo v horké nebo studené vodě? Během spánku se povlečení zašpiní od tělesných olejů, povrchových nečistot a tělesných tekutin, které obsahují zárodky, jež lze zničit pouze horkou vodou. Horké praní se postará také o roztoče, kterým se v ložním prádle může dařit. Pro čistý spánek perte polyesterové směsi v teplé vodě a bavlněné povlečení v horké vodě alespoň jednou za dva týdny.

Napsat komentář